logoleft

Iran-Flag-icon United-Kingdom-flag-icon

.
شنبه 27 مهر 1398.
 

نوآوری در خنک سازی سلولهای خورشیدی

نوآوری در خنک سازی سلولهای خورشیدی

3

محققان نوعی پوشش سیلیکنی شفاف ساخته اند که با خنک نگاه داشتن سلولهای خورشیدی بازده کاری آنها را افزایش می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پوشش جدیدی که محققان دانشگاه استنفورد ارایه کرده اند گرمای پرتوهای خورشیدی را جذب و به سمت فضا منعکس می کند و این درحالی است که هیچ اختلالی در فوتونهای دریافتی ایجاد نمی شود.

پیش بینی می شود درصورت تولید انبوه این نوع پوششهای سیلیکنی از آنها بتوان در خنک سازی طیف گسترده ای از تجهیزات در هوای باز نظیر سیستم تهویه مطبوع خودروها استفاده کرد.
به طور کلی و پس از یک روز تابش خورشید در یک روز آفتابی، دمای سلولهای خورشیدی به ۸۰ درجه سانتیگراد می رسد، حتی در روزهای سرد زمستان.

گرمای بیش از حدی که در این سلولها تولید می شود مشکلات زیادی را در عملکردشان ایجاد می کند به طوریکه عمر مفیدشان در قیاس با هزینه تولید چندان زیاد نیست و این درحالی است که همواره باید در معرض تابش نور خورشید قرار داشته باشند. در واقع همزمان با گرم تر شدن، بازده کاریشان کاهش می یابد.

بررسی ها نشان می دهد بازده کاری سلولهای خورشیدی استاندارد به ازای افزایش ۱۰ درجه سانتیگرادی حدود ۲۰ درصد کاهش می یابد.

اما به لطف دستاورد اخیر محققان دانشگاه استنفورد تا ۱۳ درجه از گرمای سلولهای خورشیدی جذب و کاسته می شود.

 
درباره تهویه رویا نوین ایرانیان
 

 شرکت تهویه نوین ایرانیان با استفاده از دانش امروزی و تجربیات گذشته خود توانسته تا در عرضه و فروش سیستم های تهویه ( سیستم های سرمایشی و گرمایشی ) با لطف ایزد منان بسیار موفق باشد. همچنین تهویه نوین ایرانیان با توجه به مشتری مداری و جلب رضایت مشتریان خود بالاترین ارزش را برای مشتریان خود قائل بوده و تا حد امکان خدمات بسیار عالی ای را برای مشتریان خویش فراهم می آورد

 
اطلاعات تماس
 
شرکت تهویه رویا نوین ایرانیان

آدرس :تهران - میدان آرژانتین - خیابان بیهقی - خیابان هشتم شرقی - پلاک ۳ - طبقه دوم

تلفن :  88874741 , 88874742 - 88659458  , 88659459

فکس : 88659458

ایمیل :