logoleft

Iran-Flag-icon United-Kingdom-flag-icon

.
يكشنبه 24 آذر 1398.
 

محصولات سرمایشی و گرمایشی ساخت ایران

تهویه مناسب از دیدگاه طب سنتی

یک پژوهشگر خصوصیات تهویه مناسب مسکن از دیدگاه طب سنتی را تشریح کرد.

فاطمه علیزاده در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار داشت: تهویه منازل عبارت از تجدید بدون وقفه هوا، که در فضاهای بدون مانع به واسطه حرکات عمودی و افقی توده هوایی ایجاد شود.

به گفته وی امروزه به دلیل اینکه اتاق‌ها انسداد کامل دارند در ساخت ساختمان‌ها باید به تهویه مناسب اتاق‌ها حتماً دقت شود. اگر می‌بینند که نمی‌شود تهویه ایجاد کرد باید تهویه را به صورت لحظه‌‌ای ایجاد کنند.

این پزشک و پژوهشگر افزود: در زمان‌های قدیم بخاری دودکش‌دار مصرف می‌کردند که معمول‌ترین اسباب تهویه بوده که باعث تهویه هوا می‌شود؛ در تهویه ورودی و خروجی هوای اتاق‌ها بهتر است ورودی هوا در ارتفاع پایین باشد و خروجی هوا در ارتفاع بالاتر قرار بگیرد چون می‌دانید که هوای خالص سردتر و سنگین تر است و هوای فاسد (که مصرف شده توسط انسان ها و حیوانات) گرم و سبک‌تر است، از بالا خارج بشود خروجی‌ها باید بالاتر باشد که آن خارج شود.

علیزاده عنوان کرد: در کل یک مکان مناسب برای زندگی باید خصوصیاتی از جمله فضای وسیع داشته باشد که در طب اسلامی هم ذکر شده است که یکی از اسباب سعادت مرد این است که خانه بزرگ داشته باشد و همچنین خاک پاکیزه‌، آب شیرین و پاک داشته باشد.

وی ادامه داد: برخورداری از فصول منظم و اقلیم یا فصول منظم برای زندگی بهتر از سنگستان و ریگزار دور است و باید منازل در ارتفاع و پستی معتدل باشد و همچنین هوای معتدل و پاک داشته باشد. برای وزیدن باد محلی قرار گیرد و یا جایی باشد که باد بتواند بوزد و بسته نباشد.

این پزشک و پژوهشگر افزود: بهتر است که محل زندگی فرد در اقلیم 4 و 3 باشد که مزاج معتدل تر بوده و باعث می‌شود که هضم قوی شود و جثه‌ها معتدل، حافظه و هوش سالمی داشته باشند و افراد شجاع و خوش اخلاق شوند.

علیزاده خاطرنشان کرد: در کل اگر آب و هوای شهر مناسب زندگی نبود، بهتر است برای دوری از هوای فاسد در خانه‌های وسیع و بزرگ در ارتفاع بالا مسکن گزینند، که ورودی‌های وسیع داشته باشند و درها به شمال و شرق باز شوند و مانع آفتاب و باد شرقی هم وجود نداشته باشد که این خصوصیاتی است که در طب ایرانی برای مسکن و بلادهای مناسب برای زندگی ذکر کرده‌اند.

تهویه مناسب

 
درباره تهویه رویا نوین ایرانیان
 

 شرکت تهویه نوین ایرانیان با استفاده از دانش امروزی و تجربیات گذشته خود توانسته تا در عرضه و فروش سیستم های تهویه ( سیستم های سرمایشی و گرمایشی ) با لطف ایزد منان بسیار موفق باشد. همچنین تهویه نوین ایرانیان با توجه به مشتری مداری و جلب رضایت مشتریان خود بالاترین ارزش را برای مشتریان خود قائل بوده و تا حد امکان خدمات بسیار عالی ای را برای مشتریان خویش فراهم می آورد

 
اطلاعات تماس
 
شرکت تهویه رویا نوین ایرانیان

آدرس :تهران - میدان آرژانتین - خیابان بیهقی - خیابان هشتم شرقی - پلاک ۳ - طبقه دوم

تلفن :  88874741 , 88874742 - 88659458  , 88659459

فکس : 88659458

ایمیل :