پرش لینک ها

طراحی ایستگاه‌های پمپاژ آب و تأسیسات مربوطه

ایستگاه پمپاژ آب چیست؟

این ایستگاه ها به دلیل تامین فشار لازم برای خطوط انتقال آب، ساخته می شوند.تجهیزاتی که در این ایستگاه ها استفاده می شود عبارتند از : شیر آلات ورودی، شیر آلات خروجی، پمپ های انتقال، مخازن ضربه گیر و مخازن ذخیره.

طراحی ایستگاه های پمپاژ آب

ایستگاه های پمپاژ آب اصلي، كه آب را براي سامانه شبكه توزيع فراهم مي‌كنند، معمولاً در نزديكي تأسيسات تصفيه و يا ذخيره آب آشاميدني قرار گرفته‌اند و مستقيماً به سامانه لوله‌كشي پمپاژ مي‌كنند.

اين ايستگاه‌هاي پمپاژ، ممكن است بخشي از چنين ساختاري باشند. پمپ‌هايي كه آب را مستقيماً به خطوط انتقال می‌دهند و به سامانه‌هاي توزيع مي‌فرستند، اغلب پمپ‌هاي فشار بالا ناميده مي‌شوند.

این پوستر ها یا پمپ های تقویتی احتمال دارد در هر قسمتی از سامانه قرار بگیرند تا فشار را در خط لوله را افزايش دهند. ايستگاه‌هاي پمپاژ تقويتي معمولاً دور از ايستگاه پمپاژ اصلي، همچون تپه ماهورها، جایی‌که مناطق فشاری مورد نیاز است، قرار دارند. پمپ‌هاي تقويتي ممكن است براي تأمين جريان‌هاي بيشينه در سامانه توزيع، كه در حالت‌هاي عادي نيازهاي معمول را پاسخگو هستند، استفاده شوند.

هنگامي كه ايستگاه پمپاژ به تأسيسات موجود اضافه مي‌شود، طراحي و طرح‌ريزي قبلي، كه بر اساس تحليل هيدروليك سامانه كلي است، بايد دوباره بازبيني شود. تحقیقات جديد و روزآمد مكان ايستگاه و تقاضاهاي نيازمندي‌هاي حال و آينده بايد در نظر گرفته شود

 دانلود  PDF طراحی ایستگاه های پمپاژ آب و تأسیسات مربوطه

جهت دانلود PDF اینجا کلیک نمائید.